BGOART Nedir?

BGOART bgo’nun kendi kripto para birimi olan “ bgc ” kullanarak sanat eserlerininin alışveriş ve açık arttırma şeklinde kârlı transferlerini mümkün kılan bir internet sitesidir.

Hedef Problem

Türkiye’de sanat alanında çalışan ya da kendi yeteneğini keşfetmiş olan kişilerin üretmiş oldukları eserleri diğer kişilerle buluşturmak için bir platformun olmayışı ve bu zorluktan ortaya çıkan maddi/manevi mağduriyet.

Gelir Modeli

BGOART’ın gelir modeli birçok şekilde yer alıyor bunlardan bazıları; reklamlar ( 7/24 canlı olacak sanat yayın kanalımız aracılığıyla ekranda gösterilecek reklamlar ve site içi reklamlar ) , Açık arttırma listeleme ücreti, Online sergi için okullar ve bireysel kişiler için ücretlendirme, Market içerisinde öne çıkartma ücretleri.

Girişimin Hikayesi

Üniversite öğrencilerinin ders içerisinde yapmış oldukları tasarımı online olarak bir sergi şeklinde sergileme için internet sitesi olmadığını görmek ile başladı ve sonrasında daha fazla detaya inip sanatçıların sorunları sanatseverlerin sorunları araştırması ile devam etti en sonunda BGOART fikri kendini ortaya çıkarttı.

Çözüm

Kendi kuracağımız internet sitesi ile birlikte sanatçıları ve sanatseverleri bir araya getirerek kişilerin maddi manevi gelir kazanmasını sağlamış olacağız. Kurmuş olduğumuz site içerisinde kendi kripto paramızı kullanılabilir hâle getirerek kişilerin üretmiş olduğu eserleri sanatseverlerin huzuruna çıkartıp bir fiyat üzerinden listelemesi için organize edeceğiz. Sanatçılar eserlerini ücret karşılığı açık arttırma şeklinde satış yapmak isterse 7/24 canlı yayındaki sanat kanalımız üzerinden satabilecekler ve bu sayede alan kişi daha yüksek bir fiyata tekrar satmak isterse bunu bir gelir modeline döndürebilecek. Ücretsiz eğitimler sunarak daha fazla sanatçı yetişmesi için ülkemize katkıda bulunacağız bu şekilde manevi olarak da destekleyeceğiz.