Freepsiko Nedir?

Freepsiko psikolojik rahatsızlık yaşayan ve fiziksel engeli bulunan kişilere freelance ( uzaktan ) grafik tasarım, yazarlık, çeviri, video montaj vb. iş imkanı sunan bir platformdur.

Çekiliş ( Ücretsiz ) , Ücretli ( Premium ) şekilde 2 farklı üyelik modeli sunarak kişilerin kayıt olmasını sağlıyoruz. Ücret ödeyen kişiler net bir şekilde üyelikleri boyunca Freepsiko çalışanı oluyor, çekiliş ile kayıt olan ve o ay çekilişten çıkan kişi 1 ay boyunca Freepsiko çalışanı olup iş alabiliyor.

Hedef Problem

Psikolojik rahatsızlığı ve fiziksel engeli bulunan kişilerin temel problemleri işveren veya fiziksel olarak bir iş yerinde bulunduklarındaki kişilerin önyargılarına maruz kalmaları ve kendilerine yüklenen sorumlulukları yerine getirirken ki gelen ataklardan dolayı işi başarıyla teslim edememeleri, iş hayatında başarısız olmaları.

Girişimin Hikayesi

Freepsiko genel antidepresan vb. psikolojik ilaç alışlarının artış haberlerinin sonrası nedenlerini araştırarak nedenleri arasında büyük oranda “ İş Kaygısı “ olduğunu görmesi fikir olarak ortaya çıkmasını sağlamış bir projedir. Başlangıcında sadece psikolojik rahatsızlık yaşayan kişileri düşünerek kurulmuştur ancak aynı anda fiziksel engel yaşayan kişilerinde aynı gruba dahil olduğunu ve ilaç desteği aldıklarını görmesi sonrası onları da dahil ederek bu sistemde ortak çözüm olarak yer almıştır. Şu anda domain ve hosting alımları tamamlanmış olup yazılıma başlanıp sitenin ilk kullanılabilir sürümünü bitirme hedefindeyiz.

Çözüm

Freepsiko kişileri psikolojik olarak iş hayatına hazırlarken bir yandan kişilerin freelance olarak gelir elde etmesine olanak sağlamaktadır. Kişilere yıllık üyelik modeli sunarak her ay onlara gelir elde edebilecekleri işler sunup gelir elde etmelerine ve psikologlarımıza soru sorarak iş hayatındaki problemleri çözmelerinde yardımcı olmayı hedefliyoruz. Ek olarak ücret ödeyerek “ canlı psikolog “ hizmeti de alabilecekler. Kişilerin bu konularda geçmiş deneyimlerinden dolayı kalan işverenlerle konuşma problemini aşmak için kişilerin sadece iş konusunda bizle konuşacakları bir model ürettik ve bu modelde çalışan-işveren arasındaki köprü oluyoruz. İş teslim edilirken , iş sorularında , iş bilgilendirme konularında çalışanın ve işverenin konuşacağı tek kişi biziz.

Gelir Modeli

2 Tip gelir modelimiz bulunmakta 1.Model Üyelik-2.Model Komisyon 1.Modelde kişi 1 yıl çalışma ücretini ödeyip sistemimize kayıt oluyor ve kayıt olduktan sonra sistemimizden iş teklifleri almaya başlıyor. 2.Modelde kişi tamamlanan işlerden biriktirmiş olduğu ücretlerini çekmeyi talep ettiğinde biz komisyon alıyoruz. ( %X ) 

Ek – Çekilişli üyelik sistemimizde çekilişten çıkan kişi ücretsiz olarak 1 ay boyunca Freepsiko çalışanı oluyor
ve küçük işlerden elde ettiği geliri çekerken ( %X ) komisyona tabii oluyor.

Potansiyel Pazarlar

Faaliyete başladığımız tarihten itibaren ilk etapta sadece Türkiye pazarını hedef alarak hareket edeceğiz ve bu şekilde motivasyonumuzu koruyacağız. İleriki hedeflerimizde tabii ki farklı pazarları hedefliyoruz ancak Dünya’nın faiz ve enflasyon problemlerinden dolayı bunu gelecek hedefi olarak söylemek şirket için tehlikedir biz de Freepsiko’yu korumak amacıyla böyle bir iddia içerisinde bulunmak istemiyoruz.

Yatırım Kaynakları

Anonim şirket olarak kurulacak şirketimiz için ” %25 “ hissemize karşılık olarak sermaye yatırımı yapacak yatırımcı tarafından karşılamayı hedeflemekteyiz.

İstenilen Yatırım Tutarı

Sermaye olarak 2 yıl vade ile gelirimizi ortalama tuttuğumuz şekilde projemizi durmaksızın hareket ettirmemiz için gereken yatırım tutarı “ İletişime Geçiniz “ ( Ofis giderleri , çalışan giderleri ve diğer tüm giderler dahil )

Hedef Pazar

Kısa vadede psikolojik rahatsızlığa ve fiziksel engele sahip kişilerin bulunabileceği freelance platformların pazarlarında kendimizi göstereceğiz. 

Uzun vadede psikolojik rahatsızlığa , fiziksel engele sahip-toplum tarafından önyargıyla karşılanan diğer
çeşitli hastalıklara ve engellere sahip bireylere ulaşmayı hedefliyoruz.

Rakipler

Kendimize rakip olarak gördüğümüz platformlar ; freelance çalışma alanında bionluk, fiverr, freelancer vb. platformlar. Online psikolog hizmeti sunan evimdekipsikolog, psikologofisi, bispikolog, armut vb. platformlar

Rekabet Üstünlüğü

Bizleri rakiplerimizden ayıran avantajlarımız diğer platformlarda kişiler kendilerini bir ilan olarak yayınlıyor ve alıcının seçmesini bekliyor ancak bizim platformumuzda işveren çalışan işçiyi görmediği için kişinin iş kaybetme olasılığı düşüyor. Bizim sistemimizde çalışan kişiler işverenle konuşurken gergin, sinirli, üzüntülü gibi farklı duygulara sahip konuşmalar dinlemek ve onlara karşı bir cümle kurmak zorunda kalmıyor bu da psikolojik olarak kendilerini daha sağlıklı tutuyor çalışmalarına olumlu anlamda yansıyor. Online psikolog hizmeti sunan diğer platformlarda psikolog hizmeti sunan psikologlar gün içerisinde çok farklı alanlardaki kişiler ile iletişim halinde kaldığı için çözüm üretmede eksik oluyor ancak Freepsiko psikologları sadece kendi alanıyla ilgilendiği için ortak çözümler üretiyor.